Budowa podręcznika.

Książka podzielona jest na działy traktujące o różnych aspektach życia. W każdym z nich wyszczególnione są obszary pracy językowej i klarowne podsumowania. Dzięki temu bardzo łatwo monitorować jest swoje postępy w nauce, co działa motywująco.

Wszystkie zadania są wpisane w schemat tych pojawiających się na maturze. Pozwala to zaznajomić się z ich strukturą i poznać techniki pomocne przy ich rozwiązywaniu. Jak zauważają sami uczniowie, podręcznik skupia się bardzo dokładnie na wszystkich obszarach nie ograniczając się do pojedynczych przykładów. W każdym dziale znajduje się po kilka zadań rozwijających umiejętność czytania czy rozumienia ze słuchu.

Znajdują się w nim również te przygotowujące do matury ustnej zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym. Uczniowie mają możliwość konwersacji z nauczycielem i między sobą, rozwijając umiejętności komunikacyjne, nabierając płynności.

Oprócz podręcznika został również stworzony zeszyt ćwiczeń. Pomaga on utrwalić materiał opanowany na zajęciach. Znajdują się w nim dwujęzyczne słowniczki zbierające w przejrzysty sposób w jednym miejscu słownictwo całego działu oraz rady pomagające je przyswajać. Znajdziemy tam również dodatkowe zadania przygotowujące do matury jak również zestawy do ćwiczeń konwersacji.

Dostępny jest on w wersji papierowej i na platformie online. Ta druga forma, dużo przyjaźniejsza i częściej wybierana przez uczniów, sprawia, że może on sam kontrolować swoje wyniki, od razu ma podane odpowiedzi i widzi, gdzie popełniony został błąd. Ponad to ma on dzięki temu również dostęp do raportów pokazujących jak zmienia się poziom jego umiejętności i które obszary i zagadnienia sprawiają mu największą trudność. Nad którymi musi jeszcze popracować.

Przejrzysty, prosty i funkcjonalny.

Dobry podręcznik to największa pomoc przy nauce języka. Jak podkreślają uczniowie korzystający z New Matura Solutions, ten sprawdza się idealnie. Ogrom materiałów dostępnych dla użytkowników jest największym atutem. Przy jednoczesnej przejrzystej budowie i możliwości kontrolowania swoich postępów jest on jednocześnie prosty w obsłudze. Uczeń ma świadomość nad czym pracuje i co sprawia mu problemy, z łatwością może sobie dzięki temu taką wiedzę usystematyzować.

Książki do języka angielskiego np. High Note 4 – kupisz tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/high-note-4-workbook-kod-interactive-workbook-p-1390389.html.